Článok od Utajeného svedka

Updated: Apr 7


PRÍPAD ŽILINKA Videli ste ako utekal dnes generálny prokurátor Žilinka pred novinármi? Hneď po jeho zvolení v decembri som písal, že je to čistý prúser (10.12.2020).


Viem, že ľudí trápia iné veci, ale voľba generálneho prokurátora bola jedna z hlavných úloh tejto vlády a je to zásadná funkcia v tomto štáte. Dnes už som skoro presvedčený o tom, že poslanci zvolili ďalšieho smeráckeho kandidáta, ktorý bude zametať ich kauzy pod koberec. Do nohy za neho hlasoval starý aj obrodený Smer. Svoje úsilie Žilinka vkladá do absurdných bezpredmetných trestných oznámení, ale smerácke kauzy nerieši.


Dnes tento generálny prokurátor odmieta vyšetrovať zneužitie právomocí verejného činiteľa, ktorého sa mal dopustiť minister vnútra za Smer, Kaliňák, tým, že mal oklamať Poľsko, keď im tvrdil, že sa nachádza na palube lietadla, v ktorom uniesli vietnamca. Žilinka túto kauzu nepochopiteľne nechce vyšetrovať, dnes pred poslancami nevysvetlil nič a pred otázkami novinárov doslova utiekol tak rýchlo, že svojho kolegu omylom vymkol pred vchodom do podzemnej garáže. Veľmi dobrú prácu v tomto robí novinárka Denníka N, Monika Tódová (svetlá výnimka v tomto progresívnom plátku, ktorej prácu si vážim).


Zaujímavé je pozadie voľby Žilinku za generálneho prokurátora. Jeho zvolenie vybavoval jeho osobný priateľ Gučík priamo u Sulíka, keď mu v lete telefonoval a loboval za neho. Je zrejmé, že o tom nevedeli ani poslanci za SaS Baránik s Dostálom, ktorí po verejnom vypočutí kandidátov podporu Žilinku vylúčili. Je veľmi zaujímavé ako sa Sulíkovi podarilo presvedčiť ostatných svojich poslancov, ktorí na vypočúvaní ani neboli, aby za neho hlasovali a prečo to urobil. Sulík v týchto pochybných Kočnerovsko-Gučíkovských vybavovačkách evidentne vie chodiť. Žilinka na verejnom vypočúvaní klamal, keď poprel, že za neho Gučík loboval.


Sulík so Sme rodina nakoniec pretlačili Žilinku ako spoločného vládneho kandidáta, aj proti vôli Za ľudí a časti poslaneckého klubu SaS. Prečo im tak záležalo na tom, aby tam bol Žilinka, ťažko povedať. Ale zatiaľ to vyzerá na pokračovanie mizérie na tomto poste.


Len na záver. Všetci vieme, kto je Gučík. Je to osobný priateľ Fica, Danka, či Pellegriniho, ktorý mu prišiel osobne domov gratulovať k narodeninám. K tomu nie je čo dodať.

12 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd