Ekonómovia stoja za Matovičom
V poslednej dobe sa opäť rozmáhajú články typu - Odborníci hovoria..., ekonómovia kritizujú... a všetci "odborníci" sú ako vždy proti Matovičovi a SaS je priam stelesnením odbornosti. Napríklad tu:

https://www.aktuality.sk/clanok/887412/matovicovo-zvysovanie-dph-kritizuju-ekonomovia-sas-to-chce-vetovat/

https://www.aktuality.sk/clanok/891788/ekonomovia-kritizuju-vladu-ze-chce-zatat-privelku-sekeru-v-rozpocte/


Preto je potrebné uviesť pár vecí na pravú mieru.

  1. Za Matovičom stojí napríklad Inštitút finančnej politiky, kde je niekoľko desiatok ekonómov/analytikov, ktorých hlavnou náplňou práce je robiť analýzy, prognózy ekonomického vývoja, podieľať sa na vytváraní politík... Sú to špičkoví odborníci na verejné financie. https://www.mfsr.sk/sk/financie/institut-financnej-politiky/o-institute/o-institute.html A ekonómov, ktorí podporujeme reformu daňovo-odvodového systému je nás oveľa viac.

  2. Odhliadnuc teraz od odbornej stránky veci, podobné nadpisy článkov sú hrubo manipulatívne, nakoľko podsúvajú čitateľovi predstavu, že všetci "odborníci" sú proti reforme. Táto manipulatívna technika zneužíva prestíž odborníkov na podsúvanie záverov ľuďom, ktorí pred tlakom prestíže kapitulujú a neodvážia sa takéto tvrdenia spochybňovať, alebo diskutovať o nich. Zostáva záhadou, ako si môže nejaký denník dovoliť takéto nadpisy, keďže sa jedná o hrubé porušenie etického kódexu novinára. Viac o týchto praktikách nájdete tu: https://www.be3ee.com/post/hitlerov-duch-v-prezidentskom-paláci-alebo-kto-a-prečo-sa-snaží-ovládať-ľudí

  3. Treba si ďalej uvedomiť, že už len o samotnom fakte, či je ekonómia vôbec veda existujú siahodlhé diskusie a povestne známy je aj vtip, že keď sa zídu dvaja ekonómovia, majú minimálne tri ekonomické názory. Niektorí ekonómovia presadzujú štátne intervencie, iní minimálne zásahy štátu,... Ekonómia je viac ako čokoľvek iné vec diskusie a v ekonómii neexistuje nič také ako jediné správne riešenie.

  4. Podobne pred plošným testovaním v novembri minulého roka kričali "odborníci", že sa to nedá zrealizovať. Nuž dalo sa a to celkom úspešne a to napriek všetkým snahám médií a istých politických skupín prepisovať fakty a históriu a zdiskreditovať testovanie lebo Matovič. Pravdou zostáva, že v okresoch s 3 kolami testovania došlo k najväčšiemu poklesu počtu hospitalizovaných pacientov s COVID-om, v okresoch s 2 kolami testovania k miernejšiemu poklesu a v okresoch s jedným kolom testovania k poklesu v podstate nedošlo. Asi to nebude tým, že pri troch kolách testovania sa najviac ľudí od seba nakazilo a preto poklesol počet hospitalizácií. Nepotrebujeme odborníkov, ktorí kričia ako sa to nedá, potrebujeme odborníkov, ktorí hľadajú riešenia.

  5. To že potrebujeme podporiť domáci dopyt, že potrebujeme rodiny zachrániť pred krachom, že veľká časť peňazí, ktoré naleje štát do ekonomiky cez podporu rodín sa štátu vráti na daniach zo zvýšenej spotreby, zvýšených ziskov firiem, zvýšenej spotreby majiteľov firiem, atď., že deti potrebujú všestrannejšie vzdelanie a podnetnejšie prostredie aby neskončili ako voliči istých strán, ktoré ani nevedia čo chcú a raz sú proti opatreniam, raz za prísnejšie opatrenia, potom zase proti, a potom už ani nevedia za čo sú... To sa väčšinou nedozviete. Podpora rodín znamená množstvo pozitív pre celú ekonomiku.

Viete o tom, že v roku 2019 prvý krát presiahol dlh priemerného Slováka jeho priemerný majetok? Tak vyzerá výsledok progresívnej sociálnej demokracie na Slovensku. Je čas zasiahnuť a je čas hľadať zdroje. Tých čo tvrdia ako sa to nedá a ako je každá zmena zlá vždy bolo a bude. Stále však platí, že len jedna vec je v čase krízy horšia ako urobiť chybu - neurobiť vôbec nič.#politika

279 views1 comment

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd