FBI potvrdila účasť hackerov z Ruska na kybernetickom útoku na svetového lídra v produkcii mäsa JBS


Biden bude diskutovať o rozsiahlom kybernetickom útoku na JBS s Putinom počas ženevského summitu.


V stredu 2. júna obnovila jedna z najväčších svetových spoločností na spracovanie mäsa, spoločnosť JBS, operáciu „veľkej väčšiny“ svojich výrobných zariadení po rozsiahlom kybernetickom útoku. Informoval o tom televízny kanál NY1 .

„Naše systémy sú opäť online a nešetrime nijakými prostriedkami na boj proti tejto hrozbe," uviedol Andre Nogueira, generálny riaditeľ spoločnosti JBS USA. „Máme plány kybernetickej bezpečnosti na riešenie týchto problémov a úspešne ich implementujeme."


FBI medzitým uviedla, že za zásah je zodpovedná ruská hackerská skupina REvil, známa tiež ako Sodinokibi.


„Útok JBS sme pripísali REvilovi a Sodinokibimu a tvrdo pracujeme na tom, aby sme páchateľov postavili pred spravodlivosť,“ uviedla FBI vo vyhlásení.

Biely dom sľubuje nastolenie tejto otázky počas summitu amerického prezidenta Joe Bidena s ruským vodcom Vladimirom Putinom v Ženeve.


„Prezident Biden je presvedčený, že prezident Putin a ruská vláda musia hrať úlohu pri zastavovaní a predchádzaní týmto útokom,“ uviedla v stredu hovorkyňa Bieleho domu Jen Psaki.

"Budeme naďalej spolupracovať s Moskvou. Budeme naďalej tvrdiť, že zodpovedné krajiny musia podniknúť rozhodné kroky proti vydieračským sieťam," dodala.


Ako bolo uvedené, v utorok 1. júna prestali všetky závody jednej z najväčších svetových spoločností na spracovanie mäsa JBS pracovať kvôli kybernetickému útoku.


Hackeri použili nečestný program na serveroch, ktoré podporujú operácie JBS v Severnej Amerike a Austrálii. Záložné servery to zároveň neovplyvnilo.


V máji sa na všetkých centrálnych počítačoch najväčšieho prevádzkovateľa paliva v Spojených štátoch, spoločnosti Colonial Pipeline , objavila správa s týmto obsahom: „Váš systém je pevne uzamknutý. 5 miliónov dolárov alebo horšie.“


Prevádzkovateľ neskôr potvrdil, že zaplatil 4,4 milióna dolárov skupine hackerov, ktorí sa nabúrali do jeho počítačových systémov.zdroj: TCH

#svet

49 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd