Juraj Blanár - ďalší z nespočetného množstva zbohatlíkov smeráckej mafie.

Updated: May 23

Autor: Utajený svedok

Blanár pred vstupom do parlamentu robil u Širokého vo Váhostave. Následne počas bačovania na žilinskej župe zázračne zbohatol. A to typicky smerácky.Istý developer Sýkora obchádzal ľudí, ktorí sa na Slovenskom pozemkovom fonde nevedeli dostať k svojim reštitučným nárokom, skupoval od nich tieto ich nároky za zlomok ich reálnej ceny a následne mu pozemkový fond pod vedením Smeru za ne priklepával luxusné náhradné pozemky v okolí Bratislavy. Keďže takto vďaka Smeru neskutočne zarobil, podelil sa aj s ich ľuďmi. Jedným z nich bol aj Blanár, ktorý takto kúpil od Sýkoru pozemky pri Bernolákove vedené ako orná pôda za menej ako 6€/m2.

V tej dobe už bolo jasné, že územný plán ráta s výstavbou na týchto pozemkoch a len debil by ich predával ako ornú pôdu. Sýkora rozhodne debil nebol, len profitoval na Smerom ovládanom pozemkovom fonde a z času na čas sa niekomu zo Smeru odvďačil. Blanárove pozemky boli onedlho určené pre výstavbu 25 rodinných domov a ich cena sa pekne zhodnotila až na vyše 100€/m2, takže tento malý kšeftík mu hodil takmer milión eur čistý zisk. Úplne rovnakou schému zbohatli napríklad Drucker, či Saková.


Ďalší príjemný kšeftík predstavuje jeho honosná chata v Terchovej, ktorú mu stavala firma, ktorá počas pôsobenia Blanára ako župana dostala zákazky za vyše 21 miliónov eur. Túto firmu viedol bratranec ďalšieho vtedajšieho kovaného smeráka, Podmanického. Blanár vyčíslil náklady v stavebnom povolení na 140 000 €. Prosím pekne za trojúrovňovú luxusnú chatu s úžitkovou plochou 290 m2, čo zodpovedá zhruba štyrom 3izbovým bytom s rozlohou 70 m2 v atraktívnom prostredí. Skutočné náklady odhadla odborníčka na reality v sume až do 586 000 eur. Pravdepodobné teda je, že Blanárovi stavala chatu firma takpovediac ako službu za to, že dostávala zákazky od žilinského samosprávneho kraja.


No a aby sme nezabudli na najstaršiu kauzu, keď župa ešte v roku 2011 obstarávala CT prístroje pre svoje nemocnice. Do sútaže sa zapojili 3 firmy a kto vyhral? No predsa firma, ktorej ponúka bola o vyše 1,5 milióna € vyššia ako u tých dvoch ostatných. Blanár pritom tvrdil, že súťaž bola transparentná a nevie o žiadnych machináciách pri verejnom obstaraní.


Úrad pre verejné obstarávanie, aj Najvyšší kontrolný úrad konštatovali, že župa za Blanára nakúpila dva tomografy za cenu štyroch a označili to za flangrantné porušenie princípu hospodárnosti a efektívnosti a aj za porušenie zákona. Za to bol odsúdený vtedajší riaditeľ odboru vnútornej správy na 7 rokov a náhradu škody vyše 500 000 eur. Blanár je však na slobode, veselo si behá po televíznych diskusiách a ďalej si spokojne šíri demagógie pre hlupákov. Vitajte na Slovensku.
#politika

68 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd