Kauza Soltészovo "vakcinovanie proti blbosti" ...


Priatelia, iste ste si všimli, ako sa správa istý Soltész, ktorý je známy knihou Sviňa. Nakoľko som si prečítal jeho “ospravedlnenie” a nemôžem podeň písať, napísal som toto pod jeho koment, ktorý napísal ako šialenú reakciu na FB profile Igora Matoviča. Text som miere opravil a upravil (veľmi mierne, len som upresnil niektoré nie celkom jasné výroky).


Nakoľko mám obavu, že uvedené “ospravedlnenie” po prečítaní tohto môjho článku zmaže, napriek “autorskému zákonu” sa vystavujem riziku, že skopírujem dole jeho “ospravedlnenie”, teda nedávam naň len link.

No, keďže mi nedovoľujete písať na vašom profile, tak tu

1. vaše ospravedlnenie vidím presne ako boľševikovo ospravedlnenie. Teda nepostavili ste sa chlapsky a nepovedali ste ospravedlňujem sa a dosť


2. pokračovali ste a bliakali ste ... Na nejaký vraj konšpiračný portál Standard?, meno neviem, nečítam, len som si pozrel odkaz pod týmto statusom.


3. totálna šialenosť je povyšovať "vakcináciu proti blbosti" na normálnu vec. Viete vážený, neviem aké máte IQ, či 87, či 88, či 89, neviem presne ktoré číslo z tohto je číslom výšky IQ boľševikov a "progresívnych" boľševikov, ale IQ nacistov z toho je unifikované na 88.


4. dnes je 39.výročie akcie ANDROPOID, kedy bol smrteľne zranený jeden z mála omnoho inteligentnejších zverov, nacista Heidrich ... vy sa zjavne chcete radiť k týmto druhom beštií. Napokon, aj vaša kniha nie je o ničom inom, len v rámci možností o vyviňovaní Fica, Kaliňáka, Richtera a hádzaní viny na Kočnera, bordelbabu ... Také goebbelsovské ...


5. je mi jedno, kto ste, čo ste prežil. Je mi to úplne jedno. Vzťah k okoliu zakazuje obmedzovať práva druhého, pokiaľ on neobmedzuje vaše nad mieru únosnú nutnými okolnosťami. Že vy "progresívni" nemáte ani náznak schopnosti vidieť iných ako seba, svedčí fakt, že opatrenia proti korone napádate, naopak nabádate "vakcinovať proti hlúposti" a vyvolávate zjavne vedome (neklamte, že nevedome, to máte nevedome medzi sebou aj pravnuka vraha Jana Masaryka?, poťažne ste len "ospravedlňovali" maniacke fantázie "študentíka" smerom k "neprogresívne" mysliacim ľuďom pred voľbami 2020) fantázie vašich súdruhov o výbere kalibru a miesta na zemeguli


6. zaráža ma, že ste ako občan maďarského pôvodu, možno aj národnosti súdruh dcéry človeka, ktorý bol protagonistom "matičného zákona" o slovenčine, proti ktorého schváleniu a uplatneniu som nasadzoval vlastný život na horehrone a trúfam si povedať, že s neveľa ďalšími hrdinsky sa správajúcimi priateľmi (môžem menovať, ak dovolia) sme dosiahli, že táto tak výbušná oblasť prešla stav kľudne, dokonca si mnohí ľudia tam (alebo väčšina) neskôr kládli otázku, čo za sprostosť bol ten matičný návrh a prečo tomu uverili?
Takže vážený, dnes, v deň 39.výročia najhrdinskejšieho činu možno v celom svete v 20.storočí, činu, ktorý zachránil životy možno aj 17 miliónom občanov vašej národnosti, lebo ak neviete, ugrofíni boli pre Hitlera neárijské etnikum (hlboko pod úrovňou slovanov, niekde na úrovni židov), by ste si mali začať uvedomovať svoje miesto na zemi, svoje miesto v spoločnosti, celej spoločnosti, nielen v tej svojej bubline potomkov boľševikov a totálne rozmaznaných spratkov, ktorí si vravia "progresívni" ...


Text “ospravedlnenia” arpáda soltésza :

Týmto sa chcem ospravedlniť každému, kto diskusiu pod mojím nedávnym postom vyhodnotil ako „žarty o strieľaní novinárov“ a cítil sa ňou dotknutý.


Uznávam, že forma komunikácie bola nešťastná, čo som absolútne nedocenil. Vnímal som iba jej obsah, čo si vo svojom postavení zrejme nemôžem dovoliť. Už to budem vedieť a budem na to pamätať.


Post, ktorým kontroverzná diskusia začala, čítam celkom inak (naopak) ako ľudia, ktorí sa ním cítia dotknutí. Vôbec mi nenapadlo, že by ho niekto mohol vyhodnotiť tak, ako Matej Gašparovič.


Išlo o status, v ktorom som upozornil na text Mateja Gašparoviča, ktorý vo flagrantnom konflikte záujmov napadol na konšpiračnom webe Štandard Investigatívne centrum Jána Kuciaka, pričom v texte uviedol deväť nesprávnych skutkových tvrdení. Po slovensky sa tomu hovorí aj tak, že klamal. Možno vedome, možno len z hlúposti.

Niekto si v diskusii pod statusom povzdychol, či by sa proti hlúposti nedalo očkovať. Niekto iný, s čiernym humorom za hranicou dobrého vkusu, napísal komentár, ktorého vecným obsahom je tvrdenie, že hlúpi ľudia sa liečiť nedajú, dali by sa len zabiť, čo je však niečo, čo my nerobíme, u nás má každý právo prezentovať svoj názor, aj akokoľvek hlúpy, a to celkom slobodne.


Príspevok som pochopil práve takto – Matej Gašparovič je síce hlupák, ale môže si písať, čo chce, je pod tým jeho meno. Presne to isté som mu napísal aj v súkromnej správe, hneď potom, ako svoj manipulatívny článok plný lží o ICJK uverejnil.

Keby som bol príspevok vyhodnotil ako nabádanie k strieľaniu ľudí, akýchkoľvek, bol by som ho okamžite zmazal. Robím to bežne, dokonca aj keď zachytím, že na mojom profile vulgárne nadávajú ľuďom, ktorých mám všetky dôvody nemať rád a pohŕdať nimi. Kto ma dlhodobo sleduje, vie, že sa pravidelne staviam za práva ľudí, aj takých, ktorých môžem pokojne považovať za svojich nepriateľov, a ktorí ma celkom určite za nepriateľa považujú.


Matej Gašparovič vo svojom ďalšom texte, pre mňa nezrozumiteľným spôsobom, vytvoril skratku medzi „vakcináciou terminálne stupídnych“ a „strieľaním konzervatívnych novinárov“. Na konšpiračnom webe Štandard vydal ďalší text, ktorého pôvodný titulok opakovane opravoval a menil, pre neobhájiteľné skutkové tvrdenia, ktoré obsahoval. Vo verejnom priestore však prežíva hlavne pôvodná verzia titulku „Šéf Kuciakovho investigatívneho centra žartuje o strieľaní konzervatívnych novinárov“, ktorá sa už stáva alternatívnou „praudou“.


Vážne som pochybil, keď som nevyhodnotil, že na svojom facebookovom profile sa prihováram pomerne širokému publiku, pričom je nemožné oddeliť, kedy som komentátor, kedy spisovateľ a kedy som to prosto len ja, medzi svojimi priateľmi, ktorých aj fyzicky poznám štvrť storočia.


Priznávam sa, že v tom čase som nekonal s chladnou hlavou a odstupom. Založenie a rozbehnutie ICJK malo pre mňa isté náklady, zďaleka nie len ekonomické. Verejnosť to nemá prečo zaujímať, Matej však nie je verejnosť. Pracoval pre ICJK dosť dlho na to, aby poznal vnútorné pomery. Bolo by veľmi ťažké uveriť, že sa vo svojom texte len mýlil. Keď sme sa s ním rozlúčili, vyšli sme mu v ústrety vo všetkom, o čo nás požiadal. Jeho útok na ICJK, ktorý považujem za mimoriadne zákerný a podlý, však ani pri tom všetkom rozhodne nie je dôvodom vyvolávať v ňom obavy, že by som mohol voči nemu použiť akékoľvek násilie. Vzhľadom k tomu, že so mnou pracoval a pozná ma, nerozumiem, že ich mal, ale aj tak ma mrzí, ak som ich v ňom skutočne vyvolal. Do verejnej diskusie, trebárs o politike, by som sa v emóciách nikdy nezapojil, pri tejto téme som si vôbec neuvedomil, že to robím. Toto bolo nesmierne hlúpe z mojej strany.


Uznávam, že diskusia bola za hranicou vkusu, nikdy som ho zvlášť dobrý nemal, ani som to o sebe netvrdil. Kto ma pozná, vie. Forma bola drsná, kto čítal moje romány, dôverne ju pozná. Bola to však diskusia o zbraniach a strelive. Vedená spôsobom, ktorý sa môže mnohým nepáčiť, pripadať im nevtipná a za hranou, rozhodne však nebola o strieľaní konkrétnych skupín, a už vôbec nie o strieľaní konzervatívnych novinárov, či strieľaní novinárov všeobecne, alebo o strieľaní Mateja Gašparoviča konkrétne. To je totiž téma, o ktorej by som nikdy ani nežartoval, za žiadnych okolností a v nijakom stave mysle.


Osobitne sa ospravedlňujem všetkým svojim kolegom, ktorých budú alternatívne médiá a radikáli v politike mlátiť po hlave tým, že jeden z nich chce „strieľať konzervatívnych novinárov“. Nikdy ma neprestane mrzieť, že som svojou neuváženou hlúposťou dal zbraň do rúk práve tým, pre ktorých je podnecovanie nenávisti ich každodenným chlebom.


#politika

121 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd