Kolíková má vysvetľovať, nie kandidovať

Autor: Peter Blahoš


V strane Za ľudí sa asi načisto zbláznili. Zoskupenie, ktoré sa profilovalo ako stredové a protikorupčné (Remišová, Šeliga) sa čoraz viac začína podobať na niečo ako Smer či Hlas- teda zbernica podivných a čoraz nedôveryhodnejších osôb, ktoré stranu pomaly ale isto kormidlujú k dvom prístavným stĺpom: diskreditácií a zániku.


Najlepšie to vidno na ministerke spravodlivosti Kolíkovej. Prepáčili sme jej prazvláštne fungovanie vo vláde Roberta Fica aj Petra Pellegriniho, keď poslušne sedela na ministerstve ako kolegyňa Moniky Jankovskej. Dnes ju ale dobiehajú vlastní páni- Robert Fico a najnovšie aj Richard Raši vyťahujú zvláštne podnikanie jej firiem a firiem jej brata. Nie že by sme Smerákom a Hlasákom verili každé slovo. Ale ich tvrdenia podkladajú tvrdé fakty z verejných registrov. Platí napríklad obrovský nárast tržieb z biznisov so štátom pre firmu Kolíkovej brata v čase, keď sa stala štátnou tajomníčkou vo vláde Smeru. Platí, že jej nevlastná sestra je odsúdená za spreneveru vo firme, kde je Kolíková vlastníkom. Toto je už aj z hľadiska základnej etiky (pri osobe ministra spravodlivosti o to viac) skrátka situácia na politický uterák.


Čo robí Kolíková namiesto vysvetľovania? Chystá sa kandidovať za predsedníčku strany Za ľudí! Toto je situácia, ktorá sa komentuje sama. Je celkom zrejmé, že predsedníčka Remišová so svojim protikorupčným príbehom sa dostáva do ťažkej situácie: Buď bude tolerovať smerácke praktiky svojej vlastnej ministerky, alebo bude čeliť frontálnemu útoku tejto podarenej partičky.V strane Za ľudí sa už schyľuje k špinavej hre. Bývalý richtár z Hrhova Ledecký, ktorý robil Remišovej štátneho tajomníka a do politiky sa dostal podliezaním Kiskovej suite sa stal Kolíkovej roznášačom špiny. Tento bývalý regionálny poslanec HZDS a spojenec Smeru vie, ako to chodí. Dnes som narátal niekoľko periodík, facebookových statusov a rozhovorov, kde sa cez Ledeckého podsúva jasný naratív: Remišová je tá zlá a Kolíková, zdiskreditovaná pochybným podnikaním a aj pôsobením vo vláde Fica a Pellegriniho je jediná záchrana strany. Toto je naozaj zlý príbeh, so zlými hercami a so zlým koncom. Iný si ale táto partia nezaslúži.43 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd