Mafia si berie svoju krajinu späť

Autor: Peter Blahoš

Vládna koalícia, ktorá mala byť koalíciou zmeny a návratu krajiny do rúk občanov sa dnes otriasa. Ako pri rozpadávajúcom sa ľadovci, aj tu počuť zlovestný praskot v základoch, ktoré boli s námahou položené po minuloročných voľbách.


Na začiatku tejto erózie stojí jedna strašná chyba. Má viac mien: Mikulec, Zurian, Kovařík, Sabó, Kollár. A politicky, hoci s dobrým úmyslom, Igor Matovič, ale aj Eduard Heger. Prečo?


Vo vláde, ktorá má bojovať proti mafii je životne dôležité, aby bol ministrom vnútra silný, zdatný a charakterný človek. Niekto, kto pozná bezpečnostné zložky, ale zároveň je nad vecou a vie, ako sa hrá politická hra. Minister vnútra Mikulec je nevýrazná postava, ktorá nemá situáciu v polícií pod kontrolou ani náhodou. Dôkazom je fakt, že policajným prezidentom urobil bývalého Ficovho služobníka z Úradu vlády Kovaříka. A ponechal na čele NAKY, ale aj inšpekcie Lučanského kliku. Takéto konanie sa nedá nazvať inak, ako vysloveným bláznovstvom.
Ďalšou hrubou chybou bolo darovanie SIS pofidérnemu hnutiu Borisa Kollára. Ten do jej čela dosadil klanového strážcu Pčolinského, ktorý dopadol ako dopadol. Toľko kontext.

Zamerajme sa teraz na vývoj v koalícií. Bokom dajme fakt, že už samotný vznik štvorkoalície dával dôvod na skepticizmus, Matovič si ale vybral takéto zloženie kvôli ústavnej väčšine. Paradoxne, toto poslúžilo hlavne strane exprezidenta Kisku a jeho ministerke spravodlivosti Kolíkovej, ktorá vďaka tomu presadila svoje reformy. A potom presadla. Na koňa Richarda Sulíka, ktorý má na veky vekov len jeden smer: Preč z vlády.


Toto sa pieklo rok. Počas roka Fico a rôzni jeho kamaráti tak striedavo popíjali viac, ako sa sluší a končili vo väzbe (taktiež viac, ako sa sluší). Temné časy pre nich ale skončili, akonáhle skončilo prvé dejstvo.


Druhé začalo vládnou krízou. Tá začala rozpad vlády a ani záchranárske práce s rošádou na čele vlády jej zrejme nepomohli. Zmätok a destabilizáciu spôsobujú dva prvky: Kryptosmerácka odnož v strane Za ľudí (Kolíková, Ledecký), psychologicky beznádejní svedkovia Sulíkovi a mafiánsky kamarát z prašiaka Boris Kollár. A to je už dosť aj na koňa, uznajte. Chaos, ktorý spôsobila kolúzna väzba, Pčolinský v base, Sulíkova obsesia rozbíjania a únos Kiskovej strany ľuďmi okolo bývalej štátnej tajomníčky Fica vytvorili ideálne podklady pre kľúčový útok. Útok na bezpečnostné zložky.


Najprv zahrali hru so stretnutím v SIS na naivného Hegera. Ten buď nemá normálnych poradcov, alebo mu premiérstvo stúplo do hlavy a strašne to prepískol. Matovič má chyby, ale takejto kardinálne sprostosti by sa ako premiér určite nedopustil. Následne začalo plošné spochybňovanie policajtov a prokurátorov, ktorí stíhajú kamošov Fica. Všimnite si, týchto policajtov momentálne vyšetrujú zložky, ktoré roky verne slúžili mafiánskej klike Smeru. Tie, kde nechal Mikulec šéfov z čias Fica.


Celej tejto fraške robí pozadie čoraz agilnejší Fico. Jeho bubnová paľba obvinení, svinstiev, nehorázností a konšpirácií je znamením, že hlavný útok sa začal. Politicky je podporený časťou Kiskovej strany (ten musí jasať, že vlastná stranička pomáha jeho úhlavného nepriateľovi v rozklade štátu). Podobne im sekunduje šialenstvo SaS a mafiánske základy Sme rodina.


OĽANO je v tejto chvíli v mimoriadnej defenzíve, aj keď nie je isté, či si to všetci vôbec uvedomujú. A v pozadí tejto špinavej hry samozrejme prilievajú olej do ohňa liberálne médiá.


Výsledok sa črtá v diaľke čoraz jasnejšie. Mafia si berie svoju krajinu späť.#politika

242 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd