"matematik" ficoPriatelia,


v posledné dni ma iritovalo, ako súdruh fico predvádza svoje “matematické schopnosti” žiačika ôsmej ľudovej, teda že vie, ako sa počíta obsah kruhu a obdĺžnika. A to všetko preto, aby spočítal, aký maximálny priemer musí mať vrtuľa vrtuľníka, ktorý by pristál na jeho útlučkom balkóniku.


Nuž, nebudem sa zaoberať veľkosťou jeho podrozmerného bytíku ani balkónika, aj keď aj to samo osebe by bolo za povšimnutie, ale omnoho viac je za povšimnutie niečo iné.


A to absolútna primitívna neznalosť matematiky, absolútne primitívna neschopnosť vidieť v nejakej úlohe predmet postupu riešenia.


To po 14 rokoch totálneho ovládania aj ekonomiky Slovenska, teda najmä financií, dáva svedectvo, že súdruh fico bol najväčším omylom, myslím si, že ani nejaký krovák bez školy by nebol horší premiér.


Takže kde je problém? Nuž, tak komplikovane sa dopracovať k tomu, aby sa o myslím 2,22m v priemere vrtule prepočítal (teda spočítal ju väčšiu ako sa na ten balkón vmestí), to chce notnú dávku primitivizmu.


Lenže keby bol len v tomto primitív, nebolo by to až tak zle. Lenže on bol a je primitív v omnoho viac veciach.


  1. 2009: 6 prvých týždňov a staré známe vydieranie putina plynom. fico zastavil kompletne ekonomiku so zdôvodnením, že nesmie sa rozpadnúť elektrizačná sústava napriek tomu, že sme už vtedy boli napojení na EÚ elektrizačný systém a Slovensko nedisponovalo žiadnym významným elektrickým zdrojom na plyn. Stačilo zastaviť veľkých plynových “žrútov” (duslo, železiarne, sklárne, tehelne …)

  2. dohoda s gazpromom a vôbec rusmi o dodávkach plynu. Šialená dohoda, ktorá doslova zastavila úsporné projekty

  3. výstavba šialene veľkých televízorovní - samozrejme to po neveľa rokoch muselo tak skončiť ako skončilo. Po Voderadoch sa naháňajú srnky a zajace, galanta sa mi zdá dtto … Proste vyrábať ročne možno 10mil televízorov vedie jednoznečne k tomu, že po obnove tv parku sa výroba zrúti

  4. výstavba jaguaru. Vyrábať (inak, montovať) ročne na Slovensku možno 1,3mil áut je šialenstvo. Už tri automobilky boli cez čiaru a Magyarics, jediný normálny ruskov minister v tom mal absolútnu pravdu, ale povedzme s Kiou sa to ešte ako tak dalo.

  5. likvidácia živností, presúvanie obyvateľstva z malých firiem do gigantických montovní. Najmä za situácie, že dopravnú infraštruktúru nieže nezveľadil, ale doviedol do katastrofálneho stavu. Diaľnice nepostavil a cesty nižšej triedy dostal do tak dezolátneho stavu, že už hádam tam nemáme most, ktorý by nebol na spadnutie …


Pokračovať? Načo. Načo pokračovať, keď primitív fico nevie ani len to, že do obdĺžnika sa vmestí len kruh s priemerom menším ako je dĺžka kratšej strany obdĺžnika a to s plochou kruhu a obdĺžnika má tak pramálo spoločné ... A tento niktoš chce do niečoho papuľovať? Podobne aj jeho produkt peleštuplík, ktorý len za posledných 5 mesiacov roka 2019 zabezpečil pokles ekonomiky o viac ako 5% … A to sme o korone ešte ani nesnívali. Keď prišla korona, pri prvom nakazenom ju položil ďalšími 40% doslova na kolená.


92 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd