(Ne)Závislý Denník N.

Autor: Utajený svedokDenník N sa zase raz včera vytiahol.

Podnikateľ Suchoba, ktorý sa rozhodol spolupracovať s políciou tvrdí, že mu Brhel prezradil úplatky Kažimírovi vo výške pol milióna eur.


Čo vieme o Kažimírovi? (pomohol som si článkom portálu Aktuality.sk):


1. Smerák, ktorý sa dostal na ministerstvo financií po voľbách v roku 2006 a v roku 2012 sa stal aj ministrom financií. V tom čase už bol podpredsedom Smeru a tento post zastával až pokým neodišiel do NBS.


2. Ako minister bol zodpovedný za finančnú správu, ktorá prehliadala Bašternákove zlodejiny, či miliónové pochybné IT tendre v prospech aktuálne stíhaného oligarchu Brhela, či Kažimírového bývalého spoluakcionára Lukeša. S Brhelom sa pozná od vysokej školy a figuroval spolu vo firme Pro Domo s jeho manželkou Evou.


3.S Bašternákovým spoločníkom, advokátom Piterkom, s ktorým postavili komplex Bonaparte boli susedia. Piterka tiež zarábal na právnych službách pre ministerstvo financií a zastupoval aj firmu VANSA, ktorá sídlila v budove, ktorú spoluvlastnil Kažimír s oligarchom Lukešom a pripravila štát na základe vymyslenej žaloby o viac ako milión eur.


4. Vo firme Data Group bol spolumajiteľom a predsedom predstavenstva. Deň pred parlamentnými voľbami z nej odišiel, následne sa medzi vlastníkmi objavila Brhelova manželka a táto firma si následne počas bačovania Smeru prišla na zákazky za desiatky miliónov eur. Brhelovci si za vlád Smeru prišli celkovo na zákazky v hodnote 270 miliónov eur.


5. V ďalšej firme Parta-Gas bol s ďalším oligarchom Lukešom. Jeho ďalšia firma Ditec dostávala zákazky od ministerstva financií za desiatky miliónov eur.


6. Kažimír si za 13 rokov v politike prišiel na miliónový majetok. Vlastní okrem iného jednu z najväčších víl na Slavíne za niekoľko miliónov eur a narodeniny oslavuje na bratislavskom hrade.


Viete čo o údajných úplatkoch pre Kažimíra, ktoré spomínal Suchoba napísal komentátor Denníka N, Konštantín Čikovský, s ktorým sa osobne poznajú?


Povedal by som, že to nie je pravda a z toho, čo vieme o Kažimírovom majetku sa nezdá, že by zarobil na tom čo sa dialo na finančnej správe.


Toto sa nehanbí napísať komentátor "nezávislého" Denníka N pri tom všetkom, čo je o Kažimírovi známe. Neuveriteľné! Komu všetkému tento denník ešte slúži? To je absolútna spodina na úrovni Hlavných správ.

23 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd