Ohlúpnutý národ

Autor: Utajený svedok


Dnes som sa v statuse strany SaS dočítal zjavné klamstvo, že: "V prieskumoch, o ktorých hovoril pred časom Igor Matovič, medzi tých, ktorí túžia po Sputniku rátal aj ľudí, ktorí boli ochotní nechať sa zaočkovať akoukoľvek inou vakcínou." Autorkou výroku nie je nikto iný ako najväčšia odborníčka na zdravotníctvo vo vesmíre, Cigániková.


V komentári som ich upozornil, aby prestali klamať a priložil som im tam jasný dôkaz, kde podľa prieskumu agentúry Focus robenom pre TV Markíza vo februári, by sa výlučne Sputnikom dalo zaočkovať 10,8 percenta ľudí, čo je 475 000 osôb. Takže žiadny omyl Matoviča, ale jednoznačné klamstvo SaS. V reakciách na môj komentár sa potom prejavila úbohosť tohto národa. Reakcie boli: "Igor si to ty?" alebo "Igor, poď domov na obed, už zohrievam." Žiadne zamýšľanie sa nad obsahom a protiargumenty. Keď vysloví tvrdenie Matovič a oponuje mu niekto iný, tak vždy má pravdu ten, kto mu oponuje. Aj keď sa jedná o zjavnú nepravdu, ako sme si už zvykli u demagogicko-populistickej strany SaS a k pravde sa dá dopátrať cez google za 5 sekúnd.



Jasný dôkaz toho, ako je tento národ zmagorený nám dalo minule aj hlasovanie v relácii Na telo o tejto otázke: "Ste za plán I. Matoviča rozdeliť deťom 2,5 miliardy ročne?". Výsledkom ankety bol nesúhlas 85 percent hlasujúcich ľudí. A teraz si skúsme tú istú otázku položiť inak. Vynechajme v otázke Matoviča a postavíme otázku takto: "Ste za zvýšenie prídavkov na deti pre pracujúce rodiny na 200 eur mesačne? Presne tá istá otázka, len inak položená a vynechané slovo Matovič. Dám ruku do ohňa, že výsledok hlasovania by bol diametrálne iný.


Vyplýva z toho asi toľko, že ľudia nereagujú na obsah, ale reagujú na slovo Matovič. Nechcem tým tvrdiť, že tu počas svojho vládnutia nerobil chyby. Ale táto antipatia a posadnutosť je výsledkom rozsiahlej mediálnej masáže a postupného systematického krágľovania strany Oľano už od nástupu vlády minulý rok. Matovič výrazne podcenil médiá, ktoré sú všetky najväčšie buď liberálne, progresívne alebo vlastniace oligarchami. Nie je v nikoho záujme, aby tu vládlo Oľano.


Pekne to ilustruje aj nedávny rozhovor Benedikovičovej z Denníka N s Biháriovou. Redaktorka Denníka N sa Bihariovej asi 8 krát opýtala, prečo hlasy, ktoré stratilo Oľano neprešli k PS. Až do očí bijúce bolo, keď čítame medzi riadkami, že Benedikovičová zúfalo hľadala odpoveď na otázku: My, Denník N sme si svoju domácu úlohu splnili. Zlikvidovali sme Matoviča, ale prečo ste v tom PS takí neschopní a tí voliči nešli k vám, ale k Ficovi a Pellegrinimu? My už viac urobiť nevieme.



#politika

31 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd