Otvorený list

Zdroj: Peter Blahoš

Veronika Remišová sa nakoniec zachovala principiálne. Nezabudnime jej to.


V nedeľu som písal otvorený list Veronike Remišovej. Bolo to ešte predtým, ako predstúpil Igor Matovič pred médiá a vzdal sa funkcie. Remišovú som vyzýval, aby sa stiahla z ultimatívnych požiadaviek a rokovala aj o trojkoalícií. Aby nerozbila vládu. Aby nepustila mafiu do štátu.


Veci sa vyvinuli tak, že Remišová nakoniec požiadavky meniť nemusela. Zachránila tým stranu, ktorá ale za záchranu nestojí. Dozvedáme sa, že na rokovaniach o riešení krízy mala byť práve Remišová spájačom, ktorý organizoval rokovania lídrov. Vďaka korektným vzťahom a Remišovej úprimného záujmu udržať vládu sa nakoniec aj Igor Matovič rozhodol urobiť veľkorysý krok a dobrovoľne odstúpiť.


Nemyslím si, že Veronika Remišová sa rozhodovala správne, hlavne keď sa nechala oklamať Kiskovým dovozom. Ľudia ako Kolíková či Šeliga nepatria k jej charakterovým kamarátom. Kamarátstvo s hadmi a škorpiónmi sa dlho ťahať nedá. Remišová sa nechala zatiahnuť do hry, ktorá naoko išla proti Matovičovým chybám. V skutočnosti sa rozohrala v úmysle zvaliť vládu.


Pridať sa k vzbure nebol Remišovej dobrý ťah. Nedá sa ale uprieť jej úsilie o zachovanie vlády, keď sa začalo všetko rúcať. Podarilo sa. Ale nikto jej nezatlieskal a ani nezatlieska. Tak to v politike chodí. Myslím si, že po tomto období sa útoky na ňu ešte zvýšia. S Veronikou Remišovou sa totiž obchodovať nedá. A už vôbec nie pri povalení protikorupčnej vlády. To sa naučil Sulík a to sa naučili aj jej menej charakterovo zdatní kolegovia zo strany.


Konanie Veroniky Remišovej dnes chápem trochu lepšie. Tlak, ktorý smeruje na rozbitie vlády je veľký a po prvom pokuse prídu ďalšie. Brhel, Bodor, Kollár, Kvietik a ostatní, to je spolok, ktorý sedí v base a chce von. Majú veľa peňazí a prehnitých duší je vo vládnej koalícií viac než dosť.


Preto budeme Veroniku Remišovú potrebovať aj naďalej.

125 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd