Otvorene pre Igora Matoviča. Treba na to ísť inak, Igor!

Autor: Peter BlahošMilý Igor, (dovoľujem si Ti tykať, vnímam Ťa ako človeka, ktorý je vo vzťahoch rovný a ľudský, verím Ti to nevadí).


So znepokojením a aj rastúcim hnevom sledujem vývoj situácie na Slovensku v posledných mesiacoch. Vnímam, koľko zla sa znieslo na Tvoju hlavu, často nezaslúžene. Ak by som to mal zhrnúť, na Slovensku máme menšinovú, ale vďaka médiám a liberálnym trendom vplyvnú skupinu. Táto skupina si veľmi brúsila zuby na moc, na presadzovanie liberálnej ideológie a kadejakých odporností, ktoré postupne a čoraz viac pretláča pomocou médií do verejného priestoru. Ich vlajková loď, Progresívne Slovensko, chvalabohu tesne minulo parlament. Nanešťastie, podarilo sa im oklamať ľudí a do prezidentského paláca sa dostala ich nominantka, ktorá dnes zasahuje do výkonnej moci a pracuje proti legitímne zvolenej vláde. Mediálny lynč, ale aj zradcovia vo vlastnej koalícií (Kolíková, Sulíkovci) spôsobili, že vláda sa stále otriasa v základoch.

Vnímame nadprácu médií a prezidentky, vnímame selektívne útoky a dezinformácie. Je hanbou, ak dnes nekriticky oslavujú chrapúnsky sa chovajúceho Baťa. Ale my, občania, toto vidíme a ver mi, celá táto partia sa prepočíta a na konci nedostane nič.

Tu sa ale vraciam, Igor, k Tebe.


Viem, že si desať rokov bojoval so Smerom a bol si jediný, kto v tom boji dokázal zniesť toľko úderov. Priviedol si do politiky mnoho ľudí, ktorí by tam bez Teba nikdy neboli. Slovensku si veľmi pomohol a ten spôsob boja s hlavou proti múru, ktorý Ťa tak veľa stál, by Ti dejiny nemali nikdy zabudnúť.


Dnes je ale situácia trochu iná. Viem, že zvykneš odpovedať na úder dvomi. Ale dnes každý rýchly protiúder znamená ďalšiu zámienku pre Tvojich nepriateľov na to, aby zaútočili na vládu, na Tvojich kolegov, aby otrávili vzduch a otočili občanov proti Tebe. A úprimne, všetci sme už z toho unavení. Už nás veľmi nezaujíma Sputnik, nezaujíma nás nejaká Baťová a jej manžel. Ak čokoľvek porušili, skrátka ich odvolajte, vyhoďte. Ideme ďalej. Dvojhodinové tlačovky dnes nikomu nepomôžu. A Igor, dávaj si pozor na sólové výlety k Maďarom, ale aj k Rusom. To, že to ty myslíš dobre neznamená, že to dobre myslia oni. A na konci dňa tým znovu nahrávaš tým, ktorí ťa chcú zničiť.Píšem Ti ako občan, ako človek, ktorý si nepraje vládu Smeru a nepraje si vládu paničky z paláca a jej zvrátených spojencov. Prosím, nedovoľ im to. Na svojej strane máš stále veľa spojencov, ktorí nikdy nebudú súhlasiť s plánmi progresívcov a Pellegriniho. Aj medzi koaličnými partnermi. Neviem si predstaviť, že by Edo Heger, Veronika Remišová alebo zrejme aj Boris Kollár súhlasili s Čaputovej úradníckou vládou a s progresívnou revolúciou, na ktorú sa teraz niektorí chystajú. Ale aj oni to majú ťažké a sú pod tlakom.

Teraz musíte držať spolu. Ale sólové križiacke výpravy, spájanie sa s pochybnými Maďarmi, siahodlhé tlačovky alebo nekonečná vojna o Sputnik tomu nepomáhajú. Takto sa to, Igor, nerobí. (Do psej matere!)


Je čas na novú taktiku. Oni neprestanú, neprestaňme ani my. Ľudia to vidia, len sa netreba nechať vyprovokovať. Sami sa demaskujú, nesmieme im ale dávať zámienky na to, aby všetko rozbili a dokončili plán spojenia s Pellegrinim. Potom už bude všetko zbytočné. Ja vám všetkým budem držať palce, aby ste to zvládli. Lebo ide o Slovensko a dúfam, že na ňom vám všetkým naozaj záleží. A že toto je možno vaša/naša posledná šanca.


S úctou


Peter

85 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd