Smutný a inšpiratívny príbeh otca a syna, ktorým počas ich života postavili pamätník


Očakávalo sa, že rodina Hoytovcov sa doplní v roku 1962, ale 10. januára sa narodilo dieťa s ťažkou mozgovou obrnou. Lekári odporúčali napísať odmietnutie, ale Dick, otec chlapca, sa rozhodol venovať svoj život synovi a vzal ho domov.

Chlapec dostal meno Rick, dlho nemohol nič robiť, nedokázal ani komunikovať so svojimi rodičmi. Aby otec mohol normálne komunikovať, kúpil Rickovi špeciálny počítač. Počítač prečítal chlapcovu mimiku a preložil informácie do textového formátu.Rick vyrastal, jeho obľúbenou zábavou bolo sledovanie športovej televízie. Jedného dňa chlapec požiadal svojho otca, či by sa mohli zúčastniť maratónu. Otec nemohol Rickovi odmietnuť .


Otec dal Ricka do kočíka a celý maratón ho tlačil pred sebov. Chlapec priznal, že sa prvýkrát cítil zdravý. Bol v siedmom nebi. Otec a syn zabehli svoj prvý maratón v roku 1981, Dick pripúšťa, že to nebolo ľahké, ale dokázali to. Začali sa teda pravidelne zúčastňovať maratónov, pre ktoré dostali prezývku „Team Hoyt“. V 89. ročníku sa tím rozhodol pre účasť na Havajskom maratóne. Nie je to ľahká skúška ani pre profesionálnych športovcov. Účastníci boli povinní zabehnúť 27 míľ, potom bicyklovať 113 míľ a preplávať ďalšie 3 míle. Dick priviazal čln k sebe a vložil do neho svojho syna. Otec a syn nikdy neboli poslední!

Celkovo má tím na konte tisíce súťaží, maratónov a závodov. V roku 2013 postavili v Bostone obetavému otcovi a jeho synovi bronzový pomník. Táto socha je symbolom odvahy a otcovskej lásky!Od roku 2014 sa tím už nezúčastňuje na pretekoch, Dick má už 74 rokov a jeho syn 52. Obetavý a rázny otec ani v najmenšom neľutuje, že svoj život venoval svojmu synovi!madaw24

23 views0 comments
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd