USA vyzvali Rusko, aby zastavilo militarizáciu Krymu a stiahlo vojakov a techniku.


USA odsudzujú ruskú okupáciu a ďalšiu militarizáciu Krymu.


USA vyzvali Rusko, aby zastavilo vojenské rozširovanie dočasne okupovaného Krymu, zastavilo provokácie na hraniciach s Ukrajinou a stiahlo svoje jednotky z východnej Ukrajiny.


To bolo hlásených herectvo Zástupkyňa vedúcej misie Elizabeth Rosenstock-Sillerová počas online zasadania Stálej rady OBSE, informuje agentúra Ukrinform.


" USA odsudzujú ruskú okupáciu a ďalšiu militarizáciu Krymu. Vyzývame Moskvu, aby zastavila tamojšiu vojenskú akumuláciu a plnila si svoje povinnosti podľa Viedenského dokumentu. Vyzývame tiež Rusko, aby zastavilo svoje provokácie pozdĺž hranice s Ukrajinou a stiahlo všetky jeho vojenské sily a stroje / zariadenia z východu Ukrajiny "

USA podľa nej ľutujú, že Rusko prekáža v práci osobitnej monitorovacej misie OBSE na Kryme, a to napriek tomu, že sa jej mandát rozširuje na celé územie Ukrajiny.


Americký diplomat poznamenal, že napriek pokusom Moskvy zakryť zlé zaobchádzanie s krymskými Tatármi, etnickými Ukrajincami a príslušníkmi iných etnických a náboženských menšín, je medzinárodné spoločenstvo naďalej informované o obťažovaní týchto spoločenstiev ruskými okupačnými orgánmi.


Pripomenieme, že okolo polostrova lietali staršie  lietadlá a drony NATO . Skauti plnili úlohy, a to aj vo vzdušnom priestore južne od Krymu, kde Ruská federácia uvalila obmedzenia na lety lietadiel do 24. apríla. 


Už skôr sa hovorilo o tom, že Rusko sťahuje jednotky z ukrajinských hraníc. Ruský minister obrany Sergej Šojgu sa rozhodol ukončiť inšpekcie v južných a západných vojenských obvodoch, „pretože všetky ciele boli splnené“.


zdroj TCN

15 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd