Utajený svedok


Možno sa vám zdajú moje príspevky v poslednom čase monotematické. Je to z dôvodu, že tento pohľad v tradičných médiách bohužiaľ nie je zastúpený, tak ho prezentujem aspoň tu. Dnes teda pre zmenu niečo o progresivizme.


Na úvod tohto príspevku sa jednoznačne dištancujem od rasizmu. Ľudí som nikdy neposudzoval podľa farby pleti a ani nikdy nebudem. Cieľom je len upozorniť na nebezpečnú progresívnu ideológiu, ktorá sa už bohužiaľ naplno rozmohla v západných krajinách a niekto ju silou mocou pretláča aj sem.


Tí, čo sledovali futbalový zápas európskej ligy medzi škótskym Glasgowom Rangers a Sláviou Praha boli svedkami nie celkom pekných udalostí. Domáci na Sláviu po futbalovej stránke nemali a keď už to s nimi vyzeralo zle, uchýlili sa k brutálnym a likvidačným faulom. Najprv po faule Roofea v štýle kung-fu ostal brankár Slávie krvavý na zemi a utrpel zlomeninu v oblasti čelnej dutiny. Český tréner Slávie, Trpišovský uviedol, že to bol najhorší faul, aký kedy v živote na vlastné oči videl. Brankár Slávie zvyšok kariéry dochytá v ochrannej helme.Aby toho nebolo málo, tak škótsky tím pokračoval v brutálnych a špinavých zákrokoch aj naďalej. Po jednom z nich, keď domáci kopali do hráča Slávie na zemi to iný hráč Slávie, Kúdela už nevydržal a slovne zaútočil na domáceho hráča tmavej pleti Kamaru. Ten, kto niekedy hral futbal vie, že takýchto slovných incidentov sú počas zápasu stovky. Nechcem reprodukovať tie nadávky, ale Kúdela vylúčil, že by použil akékoľvek rasistické výrazy. Dôležité je, že nikto okrem údajnej obete Kamaru tie údajné rasistické výrazy nepočul a nie je o tom jediný dôkaz.


Po zápase následne v kabínach Kamara do krvi zbil Kúdelu pred očami trénera Glasgowa (inak anglickej legendy Gerrarda) a pred zástupcami európskej futbalovej organizácie UEFA.


Dôležité na celom tomto incidente sú dve veci:


1. V britských médiách sa nerozoberal ani kriminálny faul na brankára Slávie a ani to, že domáci hráč Kamara v šatni do krvi zbil hráča Slávie Kúdelu. Domáci tréner tomu na tlačovej konferencii tiež nevenoval pozornosť. Ak to aj niekto v Británii nahryzol, dostal veľmi studenú sprchu. Všetka pozornosť sa venovala lynčovaniu Slávie Praha kvôli údajnemu rasistickému útoku hráča Slávie Kúdelu.


2. Tresty, ktoré hráči za tieto incidenty dodatočne dostali:


Roof za brutálny faul na brankára Slávie - stop na 4 zápasy


Kamara za to, že do krvi zbil hráča Slávie - stop na 3 zápasy


Kúdela za údajné rasistické výrazy, ktoré nikto nepočul a neboli dokázané - stop na 10 zápasov! Prakticky mu zničili medzinárodnú kariéru, keďže bude musieť vynechať majstrovstvá Európy a navyše sa na neho chystá v Británii trestné stíhanie. Britská verejnosť si dokonca myslí, že trest pre neho je ešte nízky.


Čiže čo z toho celého vyplýva? Ak je nejaký človek inej farby pleti vagabund, ktorý spácha akýkoľvek trestný čin, tak mu stačí na obhajobu uviesť, že bol rasistický napadnutý a je z toho vonku. Objektívy kamier sa automaticky zacielia na údajného iniciátora tohto rasistického útoku. Považujem to za veľmi nebezpečné a skutočne to takto v západných krajinách funguje.


Ďalšia vec, ktorá ma vytáča je podpora hnutia Black lives matters takým spôsobom, že v Británii si hráči pred futbalovým zápasom pokľaknú na kolená. Hráči Slávie sa ako gesto proti rasizmu pochytali za ramená. Toto však rozhodca neakceptoval a prikázal im, aby sa pustili a kľakli si na kolená, čo slávisti odmietli a neurobili to. Schytali za to tiež v britskch mediách spŕšku kritiky a hejtu. Nevidím dôvod, aby som pred kýmkoľvek kľačal na kolenách, tak isto ako to od nikoho nevyžadujem. Ak chcem vyjadriť podporu boju proti rasizmu, urobím to spôsobom, ktorý uznám za vhodný a nie že mi niekto prikáže kľaknúť si na kolená, to je zvrátené.


Považujem fakt už za nenormálne, čo sa v tom svete deje a čo sa nám sem progresívci snažia pretlačiť, lebo toto je zvrátená progresívna ideológia. Nikto sa proti nej neodváži na plnú hubu postaviť, keďže médiá už aj u nás surfujú na tejto vlne a ten, kto im oponuje sa dočká obrovského mediálneho a spoločenského lynču.

88 views0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2013 by Be3ee Ltd